Jak kupić polisę ubezpieczeniową w Allianz Direct

Chcesz kupić polisę w Allianz Direct?

Chcesz szybko zawrzeć najlepszą dla Ciebie umowę ubezpieczenia komunikacyjnego (OC, OC+AC) lub mieszkaniowego, zadzwoń na naszą Infolinię. Jeśli masz sporo pytań, koszty połączenia weźmiemy na siebie – wejdź na www.allianzdirect.pl, wypełnij formularz kontaktowy. Oddzwonimy w wybranym przez Ciebie terminie.

Umowę ubezpieczenia turystycznego możesz stworzyć sam bezpośrednio na stronie www.allianzdirect.pl. Zapraszamy też do kontaktu z naszą infolinią – przygotujemy ofertę idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb, którą będziesz mógł kupić na naszej stronie lub przez telefon wybierając wygodną dla Ciebie formę płatności.

Jak obliczyć składkę

Aby obliczyć składkę ubezpieczenia, należy wykonać kilka prostych kroków. Pierwszą czynnością jest skorzystanie z kalkulatora, który znajduje się na naszej stronie. Dzięki niemu szybko obliczą Państwo składkę ubezpieczeniową. Można to zrobić zarówno dla jednego ubezpieczenia, jak i dla całego pakietu. O wyborze jednego produktu lub pakietu ubezpieczeń klient decyduje sam, wybierając odpowiednie zestawy na początkowym etapie korzystania z kalkulatora.

W przypadku ubezpieczenia komunikacyjnego w pierwszej kolejności należy zdecydować o wyborze ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej (OC) lub autocasco (AC). Na kolejnym etapie pojawi się możliwość wyboru dodatkowych atrakcyjnych ubezpieczeń, takich jak Assistance,  NNW czy ubezpieczenie ochrony prawnej.

Przy zakupie ubezpieczenia turystycznego można wybierać i przebierać spośród siedmiu pakietów ubezpieczeń. Istnieje też możliwość indywidualnego doboru sum ubezpieczenia dla wybranego pakietu.

Ubezpieczenia mieszkań przeznaczone są dla właścicieli lokali w budynkach wielomieszkaniowych. Szeroka oferta Allianz Direct dotyczy ubezpieczenia lokalu, wyposażenia, OC w życiu prywatnym. Wybrane ubezpieczenia można łączyć w atrakcyjne pakiety, dzięki czemu ich cena znacznie spada. Warto zwrócić uwagę, że dodatkową zniżką objęte są polisy 2 i 3-letnie.

Po wyborze odpowiedniego ubezpieczenia lub pakietu (oraz sum ubezpieczenia w przypadku ubezpieczenia turystycznego), podając przy tym minimum danych, można szybko obliczyć składkę ubezpieczeniową. Kalkulator pokazał atrakcyjną cenę? Chcesz szybko dokonać transakcji lub mieć gwarancję, że nie stracisz atrakcyjnej dla Siebie oferty, możesz albo od razu kupić polisę lub zapisać kalkulację na specjalnie utworzonym osobistym koncie i wrócić do niej w późniejszym czasie. W przypadku ubezpieczenia komunikacyjnego i wieloletnich polis mieszkaniowych, możesz też zdecydować o sposobie płatności: jednorazowo, w dwóch lub trzech ratach.

Zobacz proces zakupu polisy na diagramie

kalkulacja składki Kalkulujesz ofertę dla Twojego samochodu, mieszkania lub podróży.
 
zapisanie kalkulacji na koncie Stworzoną kalkulację możesz zapisać na własnym koncie lub otrzymać sms-em bądź mailem (dot. ubezpieczenia komunikacyjnego).
 
drukowanie polisy Po dokonaniu płatności polisa zapisuje się na Twoim koncie. Wystarczy tylko wydrukować. UWAGA! W przypadku kontroli przez uprawnione służby, wydruk ten traktowany jest jako dokument (dowód posiadania aktualnej polisy).
 
ogledziny rzeczoznawcy Kupujesz AC? W ciągu 2 dni może skontaktować się z Tobą Rzeczoznawca w celu dokonania oględzin ubezpieczonego pojazu.

Jak przedłużyć umowę ubezpieczenia

Kończy Ci się ubezpieczenie w Allianz Direct? Chcesz przedłużyć umowę? Warto też wiedzieć, że kupując pakiet OC+AC w Allianz Direct, koszt ubezpieczenia OC będzie niższy o 8%. W przypadku bezszkodowej kontynuacji ubezpieczenia otrzymasz od nas dodatkowe 5% zniżki.

czytaj więcej

Dogodne terminy

Polisę komunikacyjną możesz kupić 60 dni przed ustalonym przez Ciebie startem okresu ochrony.

Polisę mieszkaniową możesz kupić 30 dni przed ustalonym przez Ciebie startem okresu ochrony.

Polisę turystyczną możesz kupić 1 dzień przed planowanym wyjazdem – Allianz obejmie Cię ochroną nawet przez cały rok.

Spotkanie z rzeczoznawcą Allianz

Klienci, którzy wykupili autocasco (AC) mogą zostać poproszeni o spotkanie z naszym rzeczoznawcą, w celu dokonania oględzin pojazdu i sprawdzenia zgodności podanych informacji ze stanem faktycznym. Gdy Klient dokonana płatności, nasz ekspert skontaktuje się z nim najszybciej jak tylko będzie to możliwe i umówi się na spotkanie w dogodnym dla Klienta miejscu i czasie.

Rzeczoznawca sprawdzi w szczególności stan techniczny ubezpieczanego pojazdu, dowód rejestracyjny oraz wykona niezbędną dokumentację fotograficzną. Jeśli rzeczoznawca potwierdzi podane przez Klienta informacje, polisa autocasco stanie się aktywna. W przypadku pojawienia się niezgodności, Allianz zwraca Klientowi całość wpłaconej składki lub wpłacone raty.

Szukasz ubezpieczenia?

Bezpłatnie zadzwonimy do Ciebie.