Ubezpieczenia OC online – obowiązkowa polisa OC

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w Allianz Direct daje Ci pełną gwarancję bezpieczeństwa, chroniąc Twoje finanse - pokryjemy koszty szkód wyrządzonych przez Ciebie innym uczestnikom ruchu drogowego.

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe. Należy je wykupić najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu lub w dniu wygaśnięcia poprzedniego ubezpieczenia OC. Każdy kierowca jest zobowiązany mieć przy sobie oryginał polisy lub dowód opłacenia składki ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Wróć do kalkulacji

Po obliczeniu składki można zamówić wysłanie wyniku kalkulacji e-mailem lub SMS-em. Otrzymuje się wówczas unikalny identyfikator, który pozwala na powrót do tej kalkulacji i zakup ubezpieczenia w późniejszym terminie. Jeśli masz już numer swojej kalkulacji i chcesz teraz do niej powrócić, kliknij: "Wróć do kalkulacji", podaj otrzymany identyfikator i kontynuuj kupowanie polisy.

 

Co daje ubezpieczenie OC?

Dzięki ubezpieczeniu OC, szkody powstałe w wyniku kolizji, potrącenia czy wypadku drogowego, których jesteś sprawcą, zostaną pokryte nie z Twojej kieszeni lecz przez ubezpieczyciela.

Zniżki oferowane przez Allianz Direct

Jesteś ostrożny i uważny? Masz za sobą okres bezwypadkowej jazdy? W Allianz Direct otrzymasz nawet 60% zniżki na OC za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia.

Wybierając OC w Allianz Direct, zachowasz zniżki za bezszkodową jazdę, nabyte w innych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Chcesz oszczędzić na OC jeszcze więcej? Za kontynuację ubezpieczenia OC w Allianz Direct otrzymasz dodatkowe 5% zniżki.

Mini Car Assistance gratis

Wybierając ubezpieczenie OC w Allianz Direct, otrzymasz też pakiet bezpieczeństwa Mini Car Assistance w cenie. Dzięki ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej w Allianz Direct, nie musisz troszczyć się nie tylko o szkodę wyrządzoną innym uczestnikom kolizji czy wypadku, ale także o holowanie swojego pojazdu, czy o jego naprawę (patrz: Mini Car Assistance).

Allianz to światowy symbol najwyższych standardów bezpieczeństwa. Dlatego od naszego ubezpieczenia OC możesz oczekiwać więcej.

Zielona karta

Ochrona ubezpieczeniowa w zakresie ubezpieczenia „Zielona Karta” obejmuje odpowiedzialność cywilną posiadacza lub kierowcy pojazdu mechanicznego za szkody wyrządzone osobom trzecim powstałe w związku z ruchem tego pojazdu poza granicami Polski, na terytorium państw wymienionych w dokumencie ubezpieczenia – Międzynarodowej Karcie Ubezpieczenia Samochodowego (Zielonej Karcie). „Zielona Karta” jest wymagana w następujących krajach:

  • Albania, Izrael, Czarnogóra;
  • Białoruś, Macedonia, Tunezja;
  • Bośnia i Hercegowina, Maroko, Turcja;
  • Iran, Mołdawia, Ukraina;
  • Rosja i Azerbejdżan.

Jeżeli masz zawartą umowę OC w Allianz Polska, rozszerzenie zakresu ochrony o ubezpieczenie „Zielona Karta” na okres nie krótszy niż 15 dni i nie dłuższy niż okres umowy OC, wiąże się z opłatą dodatkowej składki w wysokości 19 zł, niezależnie od rodzaju pojazdu i długości trwania umowy.

Aby zakupić „Zieloną Kartę” skorzystaj z jednej z poniższych możliwości:

Przyjazna forma płatności

Dla nas liczy się przede wszystkim Twoje bezpieczeństwo i wygoda. Dlatego składkę ubezpieczenia OC możesz opłacić jednorazowo lub w dwóch ratach. Nie ograniczamy Cię też żadną formą płatności.

Przelew możesz wykonać bezpośrednio z banku internetowego (mBank, Inteligo, Multibank, BZ WBK, Nordea, Bank BPH), za pomocą karty kredytowej (Visa i MasterCard) lub w sposób tradycyjny na poczcie,
w oddziale banku, w sklepie lub w innym wyznaczonym miejscu.

Podstawa prawna ubezpieczenia OC

Ubezpieczenie OC zawiera się na 12 miesięcy. Warunki tego ubezpieczenia, sposoby zawarcia umowy i sumy gwarancyjne reguluje Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych.


Szukasz ubezpieczenia?

Bezpłatnie zadzwonimy do Ciebie.