Ubezpieczenie związane z pracą za granicą

Polacy to coraz bardziej ceniona grupa pracowników w firmach na całym świecie. Szansa na wyższe zarobki a przy tym wizja niezwykłej zawodowej przygody sprawiają, że chętnych na wyjazd do pracy za granicę wśród Polaków nie brakuje. Niestety sama praca nie daje gwarancji bezpieczeństwa. Jeśli chcesz, by zyski
z pracy na zagranicznym kontrakcie nie były zagrożone przez nieoczekiwane zdarzenia, wybierz ubezpieczenie Globtroter Direct.

Efektywność pracy jest tym większa im większy komfort bezpieczeństwa posiada pracownik. Dlatego Allianz Direct poszerzył pakiet Globtroter Direct o ubezpieczenie Związane z Pracą
za Granicą. Dzięki niemu, każdy kto zamierza sprawdzić się zawodowo poza granicami Polski, może skorzystać z pełnej ochrony, którą zapewnia Allianz Direct.

Sprawdź w której grupie jesteś - Allianz będzie z Tobą

Ochrona Allianz Direct obejmuje zarówno pracę umysłową jak i fizyczną, także tą o wysokim ryzyku.

Przez pracę fizyczną o normalnym ryzyku rozumie się wykonywanie działań i czynności w formie zatrudnienia lub zarobkowania, zwiększających ryzyko powstania szkody, ale także działania nie wynikające ze stosunku pracy, np. wolontariat, praktyki zawodowe w fabryce lub warsztacie. Do grupy tej zaliczają się również działania z użyciem farb, lakierów, paliw płynnych i rozpuszczalników, gazów technicznych i spalinowych, gorących olejów technicznych lub płynów technicznych oraz niektóre prace w transporcie.

Do zajęć fizycznych o podwyższonym ryzyku zalicza się wykonywanie prac w transporcie, przy jednoczesnym wykonywaniu czynności związanych z rozładunkiem, przeładunkiem lub załadunkiem towarów.

Natomiast ryzyko wysokie wiąże się z wykonywaniem prac w budownictwie, gazownictwie, energetyce, hutnictwie, górnictwie, przemyśle ciężkim i tartakach. Jako wysoce ryzykowne określa się również czynności z użyciem niebezpiecznych narzędzi, takich jak: wiertarki udarowe, piły mechaniczne, młoty pneumatyczne, pilarki lub szlifierki mechaniczne, obrabiarki, dźwigi i maszyny robocze, maszyny drogowe a także wykonywanie wszelkich prac na wysokościach oraz na jednostkach pływających.

Określenie grupy zajęć jest istotne dla tworzenia optymalnego pakietu ubezpieczenia, by praca za granicą przyniosła Ci jak najwięcej korzyści, nawet jeśli zdarzy się wypadek lub nagły zbieg okoliczności pokrzyżuje Ci plany.

Dlaczego Allianz Direct? Wysokie gwarancje i elastyczność

Ubezpieczenia Turystycznei Wyjazdów Allianz Direct to przede wszystkim gwarancja wysokiej sumy ubezpieczenia oraz bezpośredni, szybki dostęp do najwyższej klasy lekarzy oraz wszystkich niezbędnych świadczeń medycznych.

Nasza oferta obejmuje zarówno wyjazdy zagraniczne, jak i krajowe, ubezpieczenia dla osób wyjeżdżających prywatnie lub służbowo, w grupach, z rodziną lub indywidualnie. To my dopasujemy się do Twoich planów, które mogą się przecież zmieniać z godziny na godzinę. Polisa Globtroter Direct dostępna jest natychmiast po opłaceniu – można ją zawrzeć nawet na dwie godziny przed początkiem okresu ochrony.Jedziesz na jeden rok, miesiąc, tydzień czy dzień? Zabezpieczymy Twoją podróż na tak długo jak będziesz potrzebował.

Chcesz zwiedzić każdy zakątek świata? Wskaż tylko, do której z 4 stref geograficznych, wymienionych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, zamierzasz wyruszyć, a my
zajmiemy się Twoim bezpieczeństwem.

Polisy Allianz Direct są tworzone w taki sposób, by to one dostosowywały się do Ciebie, a nie Ty do nich.

Natychmiastowa pomoc w razie wypadku

Wybierając pakiet Globtroter Direct, możesz być pewny, że reakcja na Twoje wezwanie będzie błyskawiczna – niezależnie od strefy świata, w której przebywasz. 

W razie wypadku, profesjonalna pomoc oferowana przez nasze Centrum Operacyjne (Mondial Assistance Sp. z o.o.) czeka na Twój sygnał pod numerami telefonu:

  • +48 22 522 27 47
  • +48 22 232 27 47
  • lub pod numerem faksu: +48 22 522 25 20

Wygodna forma płatności

W przypadku ubezpieczeń turystycznych i wyjazdów klienci Allianz Direct mają możliwość opłacenia polisy za pośrednictwem jednego z dwóch systemów płatności: E-card lub Dotpay. W ramach tych systemów, wpłaty mogą być wykonane kartą kredytową (Visa i MasterCard) lub przelewem bezpośrednim z banku internetowego (jak np.: mBank, Inteligo, Multibank, BZ WBK, Nordea, Bank BPH).

Nie trać czasu i pieniędzy - wybierz pakiet Globtroter Direct i poznaj świat ubezpieczeń od najlepszej strony.

Szukasz ubezpieczenia?

Bezpłatnie zadzwonimy do Ciebie.